امکانات هتل خیام مشهد

_رستوران                  _پارکینگ                      _آسانسور               _کافی شاپ

_نت در اتاق              _ترانسفر                      _نت در لابی             _تاکسی سرویس

_لاندری                    _خدمات اتاق                _اعلام حریق             _رستوران

_لابی                      _گاو صندوق                  _نمازخانه                 _آمفی تأتر

هتل خیام

اگر در سفر به مشهد قصد دارید در یکی از بهترین هتل های 3 ستاره شهر اقامت کنید، با گزینه های مختلفی روبرو می شوید که هرکدام امکانات و خدمات مناسبی را برای گردشگران ارائه می دهند. طبق نظر گردشگرانی که قبلا در هتل خیام مشهد اقامت داشتند، این هتل از بهترین هتل های 3 ستاره شهر است که در قبال هزینه ای مناسب، امکانات و خدمات خوبی را برای گردشگران ارائه می دهد. در ادامه به بررسی هتل خیام مشهد خواهیم پرداخت.
برای اکثر گردشگران تور مشهد، در کنار امکانات و خدمات، فاصله هتل تا حرم از اهمیت بالایی برخوردار است لذا هتل خیام مشهد واقع در خیابان شیرازی فاصله ده دقیقه ای به صورت پیاده تا حرم امام رضا (ع) دارد. هتل خیام در سال 1375 افتتاح شد لذا از هتل های قدیمی مشهد به حساب می آید اما در سال 1395 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت تا با خدمات و امکانات بهتر و باکیفیت تری آماده میزبانی از گردشگران باشد.
هتل خیام 70 اتاق دارد که حداکثر می تواند 190 مسافر را در خود جای دهد لذا به دلیل محبوبیت بالای هتل در میان گردشگران، رزرو کردن اتاق در هتل مشهد بخصوص در ایام گردشگری و زیارتی دشوار می باشد. 
مهم ترین قسمت هتل خیام مشهد، رستورانش است. هتل خیام رستورانی بزرگ و شیکی دارد که سه وعده صبحانه، ناهار و شام را برای گردشگران سرو می کند. وعده صبحانه که به صورت سلف سرویس است و رایگان نمی باشد برخلاف برخی از هتل ها، گردشگرانی که در هتل خیام اقامت می کنند نمی توانند وعده صبحانه را در اتاق ها سفارش دهند اما لازم به ذکر است وعده صبحانه در ساعات 7:00 الی 9:30 صبح سرو می شود و گردشگران می توانند جهت حضور به موقع برای وعده صبحانه، از خدمات زنگ بیداری هتل استفاده نمایند.
رستوران هتل خیام همچنین دو وعده ناهار و شام را هم برای مشتریان خود ارائه می دهد. وعده ناهار شامل انواع غذاهای ایرانی، دریایی و محلی بوده و توسط آشپزان ماهر و مورد تایید رستوران سرو می شوند. جهت وعده شام هم می توان برخی از غذاهای ایرانی، دریایی و فست فودها را سفارش داد و میل کرد. لازم به ذکر است گردشگران می توانند رستوران هتل با ظرفیت 200 نفری را جهت برگزاری مراسم های مختلف برای سرو غذا رزرو کنند.
اتاق های هتل خیام دارای چشم انداز به سمت خیابان شیرازی هستند. تمامی اتاق ها در کنار دکوراسیونی شیک، از امکانات مناسبی هم برخوردارند. سیستم های سرمایشی و گرمایشی، میز تحریر، صندوق امانات، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام، مبلمان، تلویزیون، چای ساز، رخت آویز، کمد، دراور و تخت خواب و چراغ خواب از امکانات اتاق ها هستند که می توان به آن ها اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است گردشگران می توانند تمامی لوازم مصرفی اتاق و سرویس بهداشتی را به صورت رایگان شارژ کنند اما در یخچال کوچک اتاق ها، ظرفی حاوی تنقلات قرار داده شده که استفاده از آن دارای هزینه جداگانه بوده و برای شارژ کردن آن هم می بایست هزینه جداگانه پرداخت شود.

امکانات و خدمات هتل خیام

خدمات تلفن در لابی به صورت رایگان، سیستم های اعلام حریق در تمام نقاط هتل به همراه سیستم اطفاء حریق که به لطف آن ها گردشگران می بایست جهت استعمال انواع دخانیات به فضای خارج از هتل مراجعه کنند، شارژ انواع وسایل الکترونیکی در لابی، ارائه سرویس اینترنت پرسرعت بی سیم در تمام نقاط هتل به صورت رایگان، نماز خانه، روزنامه، دستگاه واکس کقش، پذیرش 24 ساعته و صندوق امانات در لابی.
لازم به ذکر است خدمات دیگری هم در هتل ارائه می شود که جهت استفاده از آن ها، گردشگران تور مشهد می بایست هزینه جداگانه پرداخت نمایند. این خدمات شامل خدمات تاکسیرانی، ترانسفر فرودگاهی از هتل به فرودگاه، لاندری و اتوشویی.
همچنین هتل دارای پارکینگ نیز می باشد اما گردشگرانی که قصد اقامت در هتل خیام مشهد را داشته و وسایل نقلیه شخصی به همراه دارند لازم است بدانید پارکینگ به صورت رایگان ارائه می شود اما دارای ظرفیت محدود بوده و تنها گنجایش 14 خودرو را دارد.

فاصله هتل خیام تا برخی از نقاط مشهد

1.62 کیلومتر معادل 10 دقیقه به صورت پیاده یا 2 دقیقه با استفاده از خودرو تا حرم امام رضا (ع) (ورودی باب الجواد).
1.75 کیلومتر معادل 15 دقیقه به صورت پیاده یا 3 دقیقه با استفاده از خودرو تا بازار رضا مشهد.
2.61 کیلومتر معادل 30 دقیقه به صورت پیاده یا 4 دقیقه با استفاده از خودرو تا مرکز خرید زیست خاور.
4.52 کیلومتر معادل 53 دقیقه به صورت پیاده یا 7 دقیقه با استفاده از خودرو تا مجتمع تجاری الماس شرق.
5.74 کیلومتر معادل 1 ساعت و 7 دقیقه به صورت پیاده یا 9 دقیقه با استفاده از خودرو تا پارک کوهسنگی مشهد.
8.18 کیلومتر معادل 14 دقیقه با استفاده از خودرو تا شهربازی و پارک ملت مشهد.
8.20 کیلومتر معادل 15 دقیقه با استفاده از خودرو تا سرزمین موج های آبی.
20.46 کیلومتر معادل 35 دقیقه با استفاده از خودرو تا آرامگاه فردوسی مشهد.
20.54 کیلومتر معادل 36 دقیقه با استفاده از خودرو تا نمایشگاه بین المللی مشهد.
20.60 کیلومتر معادل 37 دقیقه با استفاده از خودرو تا سرزمین موج های خروشان.
62.23 کیلومتر معادل 1 ساعت و 17 دقیقه با استفاده از خودرو تا امامزادگان یاسر و ناصر.
64.16 کیلومتر معادل 1 ساعت و 21 دقیقه با استفاده از خودرو تا منطقه ییلاقی طرقبه مشهد.
68.83 کیلوتر معادل 1 ساعت و 29 دقیقه تا مجتمع تفریحی توریستی چالیدره.
همچنین فاصله هتل خیام مشهد تا فرودگاه، راه آهن و پایانه مسافربری به شرح زیر است:
5.63 کیلومتر معادل 1 ساعت و 6 دقیقه به صورت پیاده یا 9 دقیقه با استفاده از خودرو تا فرودگاه شهید هاشمی نژاد.
4.89 کیلومتر معادل 57 دقیقه به صورت پیاده یا 8 دقیقه با استفاده از خودرو تا راه آهن.
2.28 کیلومتر معادل 26 دقیقه به صورت پیاده یا 3 دقیقه با استفاده از خودرو تا پایانه مسافربری.