امکانات هتل ایران زمین قشم

_نت در اتاق                        _کافی نت                 _فضای سبز                _پارکینگ

_تاکسی سرویس                _لاندری                     _رستوران                   _لابی

_کافی شاپ                       _نمازخانه

 

هتل ایران زمین

هتل ایران زمین قشم، یکی از هتل های سه ستاره ی ساحلی این جزیره می باشد؛ نکات مثبتی که هتل های ساحلی دارند این است که علاوه بر قرار گیری در یک مکان دنج و پر از آرامش، صفای خاص خود را نیز دارند! قرار گیری اتاق های هتل رو به دریای و آب های خلیج فارس، لذتی است که کمتری کسی حاضر است تا آن را از دست بدهد.

ویژگی های کلی هتل ایران زمین

این مجتمع اقامتی در سال 1391 فعالیت خود را در این جزیره آغاز کرد. این هتل که 62 اتاق و سوئیت دارد، یکی از هتل های ساحلی – ویلایی سه ستاره ی جزیره ی قشم می باشد. واحد های اقامتی این هتل همگی به صورت مجزا و جدا از هم ساخته شده اند.

یکی از نقاط مثبت این هتل برای گردشگران نیز فاصله ی کوتاه آن تا دریا است؛ در واقع هتل های ساحلی به دلیل ساخته شدن در کنار دریا و فاصله آن با آب، اغلب مورد توجه گردشگران قرار می گیرند. وجود تفریحات دریایی – آبی مانند جت اسکی، قایق سواری، ورزش های ساحلی و… از جمله ویژگی های است که این هتل یعنی هتل ساحلی ایران زمین دارد. همچنین قرار گیری کلوپ دریایی در این هتل که در ادامه نیز به آن پرداخته خواهد شد، از نکات مثبت ایران زمین است.

این هتل ساحلی همچنین در یکی از بهترین مناطق جزیره ی قشم واقع شده است و دسترسی آسانی به جاهای مختلف شهر دارد؛ برای مثال شما می توانید با اقامت در این هتل، به مراکز خرید بزرگ این جزیره و جاذبه های گردشگری آن دسترسی داشته باشید. برای مثال نزدیکی این مکان به مرکز خرید های سیتی سنتر 1 و 2 که جزو مهمترین مراکز خرید جزیره ی قشم می باشند، موردی است که می توانیم به آن اشاره کنیم. شما می توانید با سه الی چهار دقیقه پیاده روی از هتل ایران زمین، به این مراکز خرید برسید.

امکانات رفاهی و خدمات هتل ایران زمین

در این قسمت قصد داریم به بررسی برخی از امکانات رفاهی و خدماتی هتل بپردازیم؛ برای مثال انواع اتاق های آن را شرح دهیم و همچنین تفریحات موجود برای گردشگران در آن را بررسی کنیم.. با ما همراه باشید.

رستوران ها و کافی شاپ های هتل ایران زمین قشم

این هتل یک کافی شاپ و یک رستوران هم دارد؛ رستوران هتل ایران زمین، همه روزه به طبخ غذاهای محلی قشم و البته غذاهای ایرانی می پردازد؛ این رستوران با ظرفیت پذیرش هشتاد نفر، در ساعات 7.5 الی 9.5 صبح برای صبحانه، 12 الی 15 برای صرف ناهار و از ساعت 8.5 تا 10.5 هم برای صرف شام فعالیت میکند. کافی شاپ این هتل نیز مکانی است که می تواند بعد از گردش شما در جزیره، خستگی یک روز شما را به طور کامل از بین ببرد!

تفریحات هتل ایران زمین

مانند تمام هتل های ساحلی، هتل ایران زمین قشم نیز کلوپ دریایی دارد و شما می توانید در این مکان تفریحی، فعالیت های تفریحات دریایی مانند شنا در پلاژ، جت اسکی و… را انجام دهید. یکی از مهم ترین نوع تفریحات در این کلوپ، تفریحات دریایی است که از جمله ی آن به جت اسکی، قایق سواری روی دریا و… می توان اشاره کرد؛ انواع و اقسام تفریحات ساحلی در کلوپ دریایی این هتل سه ستاره ی ساحلی وجود دارد. در قسمتی در کنار ساحل نیز زمین بازی برای فعالیت های ورزشی مانند والیبال ساحلی قرار داده شده است که گردشگران تور قشم می توانند از آن بهره مند شوند!

اتاق های هتل ایران زمین

همان طور که در ابتدا نیز گفته شد، هتل ایران زمین به دلیل سه ستاره بودنش، جزو هتل های ساحلی نبستا خوب جزیره ی قشم به شمار می رود. اتاق های این هتل همگی به صورت سوئیت هایی مانند هم هستند که همگی در کنار یکدیگر ساخته شده اند.

نکته ای که در رابطه با اتاق های این هتل وجود دارد، ویوی سوئیت ها می باشد؛ بعضی از اتاق های این هتل رو به دریا ساخته شده اند و بعضی دیگر نیز ویوی رو به محوطه دارند. به طور مسلم، اتاق های رو به دریای این هتل از قیمت بالاتری برای اقامت شبانه روزی برخوردار هستند؛ اما ویژگی مشترک تمام اتاق های هتل ایران زمین این است که همه ی آن ها خدمات رفاهی مشابهی دارند. برای مثال همه ی سوئیت ها شامل مینی بار، سیستم تهویه، سرویس بهداشتی و حمام و تخت هایی با ملحفه و بالش و پتوی تمیز می باشند.

این هتل چند نوع سوئیت دارد که قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم:

سوئیت دو تخته:

این اتاق برای افرادی مناسب است که به صورت دو نفره و یا احیانا با یک کودک سفر کرده اند. همچنین این نوع اتاق هتل برای افرادی که تک نفره سفر کرده اند نیز مناسب می باشد. چون در واقع درون این اتاق ها یک تخت خواب دونفره و یا دو تخت خواب یک نفره قرار دارد. لازم به ذکر است که همه ی این اتاق ها رو به محوطه هستند.

سوئیت سه تخته (رو به محوطه):

 این سوئیت ها دو اتاق تو در تو دارند؛ این نوع سوئیت مخصوص افرادی است که قصد دارند اتاقی مخصوص سه نفر داشته باشند. همه ی این سه تخت در یک اتاق قرار گرفته اند و در اتاق دیگر تلویزیون و میز و صندلی قرار داده شده است.

سوئیت سه تخته (رو به به دریا):

این نوع سوئیت نیز دقیقا مشابه سوئیت سه تخته ای است که در بالا توضیح آن را دادیم؛ اما تنها با این تفاوت که این نوع سوئیت در مقابل دریا قرار گرفته است و قیمت بیشتری نیز دارد. 

سوئیت چهار تخته (رو به محوطه):

این سوئیت مجهز به چهار تخت است و شامل دو اتاق تو در تو می شود. سه تخت در یک اتاق و یک تخت دیگر در اتاق دیگر قرار داده شده است که  در کنار تخت تنها، تلوزیون، میز و صندلی تعبیه شده اند. این سوئیت ها همگی به روی محوطه ویو دارند.

سوئیت چهار تخته (رو به دریا):

مشابه با سوئیت چهار تخته ی رو به محوطه، این نوع سوئیت نیز از همان امکانات برخوردار است و همان ویژگی ها را دارد؛ تنها با این تفاوت که این سوئیت رو به دریا است و به روی دریا ویو دارد.

قیمت سوئیت ها:

قیمت حدودی یک اتاق دونفره که شامل دو تخت می باشد، تقریبا 330000 هزار تومان است؛ اتاق چهار نفره ی ساحلی نیز 650 هزار تومان و چهار نفره ی رو به محوطه 570 هزار تومان است. توجه داشته باشید که این قیمت برای چهارنفر است.

امکانات سوئیت ها:

همان طور که در بالا نیز توضیح دادیم، این سوئیت ها همگی از امکانات مشابهی برخوردار هستند. تلوزیون، سرویس هتل، حمام و سرویس بهداشتی و میز و صندلی از امکانات مشترک همه ی اتاق های هتل ساحلی ایران زمین می باشند.

قوانین هتل ایران زمین قشم

مانند تمام هتل های دیگر در کشور، این هتل ساحلی نیز قوانینی برای خود در نظر گرفته است که مراجعه کنندگان، ملزم به رعایت آنها می باشند؛ برخی از مهم ترین قوانین این هتل عبارت اند از :

الف) ساعت تحویل گرفتن اتاق در این هتل ساعت 12 ظهر و ساعت تحویل دادن آن نیز ساعت 2 بعد از ظهر می باشد.

ب) اگر اقدام به رزرو هتل کنید و بعد قصد داشته باشید رزرو خود را کنسل کنید، طبق قوانین سازمان هتلداری کشور، ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد. این جریمه بر مبنای قیمت شب اول محاسبه می شود.

ج) در این هتل پذیرش خانم‌ های مجرد مانعی ندارد.

د) در هنگام پذیرش و تحویل گرفتن اتاق، حتما باید کارت ملی و شناسنامه را در دست داشته باشید؛ ارائه ی پاسپورت در هنگام پذیرش توسط مسافران خارجی نیز الزامی می باشد.

و) طبق قانون کودکان خردسال، هزینه ی اقامت کودکان زیر 5 سال در این هتل رایگان است و نیاز به پرداخت هزینه ای برای آن ها نیست.

 

فاصله ی هتل ایران زمین از مکان های مهم جزیره قشم

یکی از مزیت های این هتل ساحلی، نزدیکی آن به مراکز مهم جزیره ی قشم است؛ شما می توانید به صورت پیاده و یا با تاکسی و اتومبیل شخصی، از این هتل به نقاط مهم جزیره ی قشم مانند غار خوربس، فرودگاه این جزیره و یا سیتی سنتر یک و دو دسترسی داشته باشید. در این قسمت سعی کرده ایم تا به بررسی برخی از مهم ترین فواصل این هتل تا نقاط مهم شهر قشم بپردازیم :

 • فاصله ی هتل تا بازار ستاره ی جزیره قشم : شش دقیقه با اتومبیل 
 • فاصله ی هتل تا بازار قدیم قشم : دوازده دقیقه به صورت پیاده روی
 • فاصله ی هتل تا مرکز جزیره : ده دقیقه با اتومبیل
 • فاصله ی هتل تا غار نمکدان قشم : تقریبا دو ساعت با ماشین
 • فاصله ی هتل تا کوه ها و تندیس های قشم : یک ساعت به همراه اتومبیل
 • فاصله ی هتل تا غار خوربس : چهارده دقیقه با اتومبیل
 • فاصله ی هتل تا سیتی سنتر یک و دوی قشم : پنج دقیقه پیاده روی
 • فاصله ی هتل تا درگهان قشم : حدود نیم ساعت به همراه اتومبیل
 • فاصله ی هتل تا پارک زیتون قشم : تقریبا 5 دقیقه پیاده روی
 • فاصله ی هتل تا فرودگاه جزیره قشم : پنجاه دقیقه با اتومبیل یا تاکسی
 • فاصله ی هتل تا ایستگاه راه آهن بندرعباس : تقریبا یک ساعت و چهل دقیقه با ماشین و لنج (روی هم رفته)
 • فاصله ی هتل ایران زمین تا فرودگاه بندرعباس : یک ساعت و پنجاه دقیقه با ماشین و لنج (در مجموع)